Bulgaristan´dan Muğla´ya Madalyalarla Döndüler

30.09.2017 14:21:39 tarihinde eklendi, 498 kez okundu
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan 2 öğretim üyesi 27. Balkan Mastırlar Atletizm Şampiyonasından madalyalarla döndüler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan 2 öğretim üyesi 27. Balkan Mastırlar Atletizm Şampiyonasından madalyalarla döndüler.

22 - 24 Eylül tarihleri arasında Bulgaristan'ın Stara Zagora şehrinde gerçekleşen 27. Balkan Mastırlar Atletizm Şampiyonasına katılan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm hocalarından Gönül Babayiğit ve Sevim Yıldırım Türkiye'yi ve Muğla'yı en iyi şekilde temsil ederek madalyalarla döndüler.

Atletizm Şampiyonasından Muğla'ya madalyalarla dönen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü hocaları Gönül Babayiğit ve Sevim Yıldırım Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı (SKS) Başkanı Arslan Üzer'i ziyaret ederek sevinçlerini paylaştılar. Kazandıkları madalyaları Üzer'e takdim eden başarılı hocalar, madalyalarla birlikte poz verdiler. Daire Başkanı Üzer, 27. Balkan Mastırlar Atletizm Şampiyonasından Muğla'ya madalyalarla dönen 2 hocayı Muğla'yı başarı ile temsil ettikleri için tebrik etti.


Başarıya Giden Yolu Anlattılar

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünde Doçent olarak görev yapan Gönül Babayiğit, şunları söyledi:

"22-24 Eylül 2017 yılında Bulgaristan'ın Stara Zagora şehrinde yapılan 27. Balkan Mastırlar Atletizm Yarışması'na katıldım. 40 yaş gurubunda 2 bin metre engelli koşuda Balkan şampiyonluğu elde ettim.

Bununla birlikte 400 metre de yine yaş gurubunda Balkan üçüncülüğü elde ettim. Aynı zamanda Türk takımı adına Balkan Bayrak Yarışmalarında balkan bayrak takımında ikincilik, takım olarak 4x100 metre balkan bayrak yarışmasında üçüncülük elde ettik. Sporu hayat tarzım olarak görüyorum. Bunun haricinde gençlere örnek olmak için spora devam ediyorum. Muğla adına yarışıyorum 2014 yılında tekrar koşmaya başladım. Eski sporcuyum eski sporculardan biriyim bundan sonra koşmaya devam edeceğim. Türkiye ve Muğla'da yaşam tarzımızla da örnek olmak istiyoruz"

Yarışa Türkiye'den 82 kişi sporcunun katıldığını belirten Sevim Yıldırım ise "800 metre de 3.lük elde ettim. Ayrıca diğer bir branş olarak da ciritte katıldım. Cirit dalında da 4. oldum. 60 yaş grubunda mastırlarda katıldım. Katıldığım için çok mutluyum herkese öneririm. Spor sağlıktır, spor yapmanın yaşı olmaz. Herkesi spor yapmaya çağırıyorum. Biz Türkiye ekibi olarak 82 kişi Milli Atlet olarak Ülkemizi temsil ettik. Bu 82 kişiden de 22'si bayandı. Bayanların da hepsi madalya aldı. Bu açıdan da bayanları çağırıyorum. Daha çok yarışmalar katılmalarını istiyorum. Bayan öğrencilerimize örnek olmak istiyoruz. Örnek olmak için yarışmalara katılıyoruz" dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesini Bulgaristan'da temsil eden öğretim üyeleri Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Gürsoy ve Üniversite yönetimine verdikleri destekten dolayı teşekkür ettiler.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS