Beyaz Baston Ve Erişilebilirlik Festivali Stant Tanıtımları:

11.10.2017 16:20:01 tarihinde eklendi, 486 kez okundu
2017 Beyaz baston ve erişilebilirlik festivalimizde, tabi ki festivalin ev sahibi Engelsiz Erişim Derneğini de unutmadık ve Eşitlik, erişilebilirlik ve engelsiz yaşam temalı Engelsiz Erişim Standımızı da açıyoruz.

Standımızda Engelsiz Erişim derneğinin kuruluşu ve dernekleşme süreci, Engelsiz Erişimli saatler radyo programı, Kemal Özceyhan Seminerleri, Selen Özel Bilgi yarışması, Engelsiz Eğitim çalışmaları ve yıl boyunca yürütülen tüm projelerimize dair çalışmaları yakından görme şansı bulacaksınız.

13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse eşit, erişilebilir ve engelsiz bir hayat için hepinizi bekliyoruz.
Geçtiğimiz yıllarda en çok ziyaretçi alan; pek çok gören ve kör binicinin birlikte deneyimleyerek de eylendiği , eşpedal standımızla yine sizlerin hayatınıza minik bir aksiyon getireceğiz. Standımızda bisiklet kullanımına dair tüm ekipmanları bir arada bulacağınız, bir bisiklet kampında çadır kurmayı / kaldırmayı birlikte öğreneceğiniz ve belki de bisikletinizi tamir etmeyi bile deneyimleyeceğiniz harika bir çalışma sizleri bekliyor. 

13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse sizleri bisikletin vazgeçilmez tutkusuyla, sporla buluşmaya çağırıyoruz.
Festivalimizde, yine sesli betimleme derneğini konuk ediyoruz. Sesli betimleme standında,yine fonda sesli betimlemeli bir film gösterimimiz olacak. Bunun yanı sıra betimleme kumbarası için obje betimlemelerine yönelik bir atölye çalışmamıza katılma şansınız olacak. Standda gelen konuklarımıza bir kısa filmi betimletip yine betimleyen kişiye seslendirteceğiz. Ayrıca üç boyutlu pek çok objenin maketleri standımızı süsleyecek. 
1

3-14 Ekim 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse sesli betimlemenin büyüsünü çözmek üzere, hepinizi bekliyoruz.
2017 Beyaz Baston ve Erişilebilirlik festivalimizde, bu yıl da bilişim standımız hak ettiği yerini alacak. Körler nasıl bilgisayar ve akıllı telefon kullanır? Bilişim teknolojileri için ekran olmazsa olmaz mı hakikaten? Sadece klavye kullanarak bilgisayarı yönetmek mümkün mü sizce? Peki erişilebilirlik işin neresinde?
Bilişim standımız tüm katılımcıların bu ve benzer sorularına yanıt veriyor. Masamızda, akıllı telefonlar da olacak, Windows ve mac OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarlar da. Dileyenler yalnızca Klavye ile ne kadar çok işlem yapılabileceğini keşfedecek, arzu edenler, akıllı cihazlarının erişilebilirlik özelliklerini öğrenecek.

13-14 Ekim 2017 günlerinde hepinizi bilişimin gizemli dünyasına girmeye çağırıyoruz.
Festivalimizde oyun standını açmasak olmazdı dedik ve yine oyun standımızı açıyoruz. Standımız her zamanki gibi en çekici stantlardan biri olacak.
Oyun İnsanlığın en temel ortak paydalarından biri. Biz de bu ortak payda aracılığıyla, erişilebilirlik ve evrensel tasarım kavramlarına dikkat çekmek ve birazda eylenmek için böyle bir masa açıyoruz. Braille iskambil kağıtlarıyla şansınızı yoklamaya, Satrançla yaratıcılığınızı zorlamaya, tavla ile günlük sıkıntılarınızı aşmaya, Scrabble ile söylenmiş olanın ötesine geçip yeni bir şeyler söylemeye var mısınız?

13-14 Ekim 2017 Tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Güney kampüse tüm oyun meraklılarını birlikte oynamaya bekliyoruz.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS