İnönü Üniversitesi´nin 2 AB projesi kabul edildi

15.11.2017 17:39:06 tarihinde eklendi, 462 kez okundu
AVRUPA Birliği (AB) Erasmus Plus Programı Stratejik Ortalıklar kapsamında İnönü Üniversitesi tarafından yürütülen iki proje, Avrupa Birliği Komisyonunca onay aldı.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Rıfat Güneş ve projeyi hazırlayıp yürüten ekiple birlikte tanıtım toplantısı düzenleyen İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, projenin toplam 60 bin Euro kaynak oluşturacağını belirterek, çalışmayı gerçekleştiren ekibi kutladı. Projelerin onay aldıktan sonra başladığını kaydeden Rektörü Kızılay, "Spor Bilimleri Fakültemiz iki tane Avrupa Birliği Projesini birden aldı ve şu anda proje başladı.

Bu projeler üniversitemizin Avrupa Birliği Araştırma Projeleri bakımından ilklerinden sayabileceğimiz projelerdir. İki tane birden olması da çok ayrıca önem arz ediyor. Bu projelerin içeriğini detaylıca sunacağımız gibi, bu projeler engelli bireyler için çok merkezli farklı ülkelerin ortak kayıldığı protokol projelerdir. Bu projelerin her aşamasının büyük bir hazırlıkla çalışmayı yapan sonrada diğer ülkelerle işbirliğine geçerek, bu projede yer almış çok kıymetli arkadaşlarımı, başta spor bilimleri fakültesi dekanımız Prof. Dr. Rıfat Güneş hocamızı, dekan yardımcımız ve bu projenin yürütücüleri olan çok kıymetli hocamız Doç. Dr. Cemal Gündoğdu, Yabancı Diller Yüksek okulumuzda okutman olan çok kıymetli hocamız Hasan Toman ve proje araştırmacıları öğretim görevlisi çok değerli hocalarım Spor Bilimleri Fakültesi’nden Mehmet Ilkım ve Şakir Tüfekci hocalarımız buradalar. Böylece güzel bir Avrupa Birliği projesini bir değil, iki tane proje birden üniversitemize kazandırdıkları, şehrimize, ülkemize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

Kızılay, projelerle 60 bin Euro’luk bir kaynak alacaklarını da ifade ederek, "Üç noktayı özellikle bir daha vurgulamak istiyorum. Birinci proje dövüş sporu projesi kapsamında 23 bin 800 Euro,

ikinci proje kapsamında da 38 bin 700 Euro üniversitemize kaynak gerçekleştirildi. Bu iki proje ile 60 bin Euro'nun üzerinde bir kaynağı araştırma ekibimiz, proje yürütücüsü ve araştırmacı hocalarımız üniversitemize, ülkemize ve şehrimize getirecekler. Ayrıca engelliler konusunda yapılan çalışmalar hem üniversitemiz, hem şehrimiz, hem ülkemiz, hem de engelli insanlarımız açısından büyük öneme sahip. Ayrıca onların yaşamını kolaylaştırma, onların huzur ve mutluluğunu arttıracak her türlü çalışma çok kıymetlidir. O nedenle de bu çalışmayı gerçekleştiren hocalarımı, arkadaşlarımı, fakültemizi ben bir kez daha tebrik ediyorum” diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS