Sporda Engel Yok

09.09.2016 10:39:32 tarihinde eklendi, 807 kez okundu
Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Gençlik Projeleri Destekleme Programı’ olan ‘Aşmak İçin Hareket’ projesi kapsamında Türkiye İşitme Engelliler 1. Ligi’nde mücadele eden Düzce İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı ile Düzce Protokolü halı sahada karşı karşıya geldi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Gençlik Projeleri Destekleme Programı' olan 'Aşmak İçin Hareket' projesi kapsamında Türkiye İşitme Engelliler 1. Ligi'nde mücadele eden Düzce İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı ile Düzce Protokolü halı sahada karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçta taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı ve karşılaşma berabere bitti.

Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesi tarafından engelliler için gerçekleştirilen 'Aşmak İçin Hareket' projesi etkinlikleri devam ediyor. Dernek ilk olarak, engellilerin at sevgisini geliştirmek için Binef at çiftliğinde engelli engelsiz çocuklar ata binmişti. Bunun ardından da halı sahada protokol üyeleri ve Türkiye İşitme Engelliler 1. Ligi'nde mücadele eden Düzce İşitme Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı karması futbol maçı yaptı.

Düzce Valisi Ali Fidan maçla ile ilgili olarak, "Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yürüyen 'Aşmak için hareket Projesi' kapsamında BAYAZAY Derneği Düzce şubemiz organizasyonunda engelli kardeşlerimiz ile maç yapıyoruz. Aslında burada verdiğimiz mesaj şu; engeller aslında vücutta değil, kafalarda. Hayatımızı, şehirlerimizi planlarken, spor tesislerimizi planlarken onları da dikkate almamız, onları da göz önünde bulundurmamız gerektiğini vurgulamak istiyoruz" dedi.

Düzce İşitme Engelliler Spor Kulübü futbolcusu Hasan İslam Bürün, kendilerine bu güne kadar hiçbir ilginin olmadığını fakat bu sene kendilerine olan ilginin çok fazla olduğunu bunun sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hasan İslam Bürün aynı takımda mücadele eden işitme engelli Selman Horuz'un işaret dili ile anlattıklarına tercüman olarak "Çok mutluyuz" dedi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, engelliler için yapılan her türlü projeye destek verdiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Düzce Valisi Ali Fidan'ın başlama vuruşu ile start alan mücadele iki devre ve 30'ar dakika sürdü. Karşılıklı ataklarla geçen maçta taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı ve karşılaşma berabere sonuçlandı. - DÜZCE


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS