Minik Sporcular Projesi Türkiye’nin 15 iline yayılıyor

24.01.2017 14:52:11 tarihinde eklendi, 949 kez okundu
Migros, P&G Türkiye ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile yürütülen Minik Sporcular Projesi Türkiye’nin 15 iline yayılıyor.

P&G Türkiye, Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile hayata geçen “Minik Sporcular Projesi” yeni döneminde 15 ilde uygulanarak Türkiye genelinde 400’e yakın çocuğa ulaşacak. Dünyanın 34 ülkesinde yürütülen ve Türkiye’de ilk kez hayata geçen Minik Sporcular Projesi, özel eğitime gereksinim duyan 2-7 yaş arası çocukların temel motor ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine katkı sunmayı amaçlıyor. Özge Borak, Yusuf Çim ve Ekin Mert Daytmaz, 23 Ocak Pazartesi günü BabylonBomonti Ada’da düzenlenen dostluk maçında minik özel sporculara destek için bir araya geldiler. 

Migros, P&G Türkiyeve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile ilk kez hayata geçen Minik SporcularProjesi Mayıs ayında İstanbul’da yürütülen 11 haftalık pilot uygulamadan sonra, aralarında Şırnak, Siirt, Adıyaman ve Erzurum’un da bulunduğu 15 farklı ilde uygulanmaya başlandı. Özel eğitim gereksinimi olan ve olmayan çocukları aynı çatı altında buluşturan Minik Sporcular Projesi’ne destek için 23 Ocak Pazartesi günü ünlü isimler özel bir basketbol dostluk maçı yaptılar. Özge Borak, Yusuf Çimve Ekin Mert Daytmaz özel sporcular ile birlikte oynadığı basketbol dostluk maçında atılan her basket minik özel çocuklara destek oldu.

 Minik Sporcular projesi, Türkiye genelinde 18 okulda başlayan eğitim programı ile özel çocukların temel motor becerileriningeliştirilmesi, önyargıların küçük yaşta ortadan kaldırılması ve toplumda bir arada yer alabilme becerilerine katkı sunmayı amaçlıyor.Proje kapsamında sunulan eğitimler ile özel çocukların 7 ayda sağlayabileceği temel motor becerisi gelişimi 8 hafta gibi kısa bir sürede sağlanabiliyor. İki ayrı dönemde sunulacak eğitimler ile Nisan 2017 sonuna kadar 400’e yakın özel çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 


“Gönüllülerle büyüyen bir proje”

Özel Olimpiyatlar Türkiye olarak 33 yıldır engelleri kaldırmak, özel çocukları sosyal hayatın içine çekebilmek ve yaşıtlarıyla kaynaşmalarını sağlamak için çalıştıklarını belirten Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, “2016 yılında dokunduğumuz, hayatında bir fark yarattığımız kişi sayısı 18 bine ulaştı. Aslında biz daha büyük bir aileyiz. 177 ülkede 225 kuruluşla faaliyet gösteren, 4,5 milyon kişiye ulaşan Special Olympics’in bir parçasıyız. P&G Türkiye ve Migros’un iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Minik Sporcular Projesi ile şimdi etki alanımız daha da genişliyor. Projemiz, Doğu Anadolu’yu da saran 15 ile yayılıyor. Minik Sporcular Projesi ile artık 2 yaşından itibaren özel çocuklarımızı aramıza alıyor, önemli beceriler geliştirmeleri ve sosyalleşmeleri için önemli katkı sunuyoruz. ‘Oyun Birlikte, Hayat Birlikte’ diyerek onlar için yaşamı daha da güzelleştiriyoruz” dedi.

12 yıllık iş birliği yeni bir projeye dönüştü 

P&G Türkiye olarak özel eğitime gereksinim duyan bireyleri destekleyebilmek için2004 yılından bu yana Migros ve Özel Olimpiyatlar Türkiye ile özel bir iş birliği içinde olduklarını belirten P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, “Bu iş birliğimiz 12’inci yılında yeni ve Türkiye için bir ilk olan projeye dönüştü. Dünyada ‘Young Athletes’ adı ile uygulanan projeyi, ilk kez Türkiye’de de hayata geçirdik. 34 ülkede toplam 74 bin minik özel çocuğu hedefleyen Minik Sporcular Projesi’nin, 2-7 yaş arasındaki minik özel çocukların sporla hayatının nasıl değişebileceğini gösterebilmesi anlamında oldukça önemli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu. 

Özel Olimpiyatlar Projesi ile 12 yılda 5.500 özel gencin spor ile tanışmasına olanak sağlandığını ifade eden Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarlama Direktörü Aysun Zaman, “Bizi son derece mutlu eden bir çalışmaydı. 8 milyon Migros müşterimizin değerli destekleri ile proje çok önemli yol kat etti. Gençlerimizin ülkemize getirdikleri madalyalarla gurur duyduk. Geçtiğimiz yıl ilk çalışmalarına başladığımız Minik Sporcular projesi ile de bu kez 2-7 yaş arasında özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın gelişimlerine tanık olma mutluluğu yaşayacağız. Bu projeye, kampanya dönemlerinde Migros Mağazalarından P&G ürünleri alarak katkı sağlayan tüm müşterilerimize, proje ortakları olarak teşekkür ediyoruz” dedi. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS